Tava 12 gadīgā dēla draudzene nav viņam zvanījusi jau vairāk nekā nedēļu. Kad tu viņam pajautā, vai viss kārtībā, viņš atzīstas, ka viņi ir izšķīrušies: “Kas man kaiš? Kāpēc viņa vairs negrib ar mani satikties?”

Centies atcerēties, kā tas bija, kad tu pats piedzīvoji savu pirmo šķiršanos. Kad esi jauns, ir viegli sākt domāt, ka tā ir tava vaina, ja attiecības beidzas. Tavas pirmās attiecības var ļoti celt pašapziņu, tāpēc, kad tās beidzas, šī pārliecība var tikt sadragāta. Visi jūtas slikti, kad beidzas attiecības – pastāsti, ka tas nav nekas neparasts. Pastāsti dēlam, ka tas, ko viņš jūt, ir normāli un pāries pēc kāda laika.

Izstāsti, ka pats esi bijis šādā situācijā, ka viņš ar laiku jutīsies labāk. Tajā pašā laikā mēģini viņam parādīt, ka viņš ir īpašs, atgādinot par viņa draugiem, kuriem viņš rūp.

“Tev nekas nekaiš. Cilvēki bieži šķiras, jo viņu jūtas ar laiku mainās vai viņi vienkārši atsvešinās. Izšķirties ar kādu, kurš tev daudz nozīmē, ir ļoti skumji, taču katras attiecības tev ļauj uzzināt vairāk par to, kas un kāds tu esi, ko tu vēlies no cilvēka, ar kuru Tev ir tuvas attiecības.”

“Atceries visas savas labās īpašības, kas sākumā lika tavai draudzenei ar tevi satikties. Jūs kopā piedzīvojāt daudz ko labu, taču atrast kādu, kas ir piemērots tieši tev, ir ļoti grūti. Tāpēc lielākā daļa cilvēku nepaliek kopā ar savu pirmo partneri, viņi to dara, kad ir vairāk nekā 20, 30 gadus veci. Daži tā arī nekad neatrod sev īsto. Centies izbaudīt laiku ar saviem draugiem tagad un mācies no iegūtās pieredzes, lai nākotnē attiecības būtu veiksmīgākas”.