Tava 14 gadus vecā meita uzvedas jocīgi pēdējo dienu laikā. Pēc kāda laika viņa atzīstas: “Mans draugs grib, lai lietoju tabletes, bet es nezinu, vai to vēlos. Ko man darīt?”

Iemācies lasīt starp rindiņām. Tavas meitas raizes par tablešu lietošanu var būt kas vairāk. Varbūt viņa jūtas spiesta nodarboties ar seksu, varbūt viņas draugs vēlas, lai viņa lieto tabletes, jo viņš negrib lietot prezervatīvu.

Mēģini paplašināt sarunas tematu. Pat ja meita nevēlas ar tevi to apspriest, viņa vismaz padomās, vai raizējas par sava drauga vēlmēm (piemēram, darīt kaut ko tādu, ko viņa nevēlas). Iespējams, tu vēlies apspriest arī faktu, ka dzimumakts ir nelegāls bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem.

Tabletes nav vienīgā kontracepcijas metode, tā var nebūt piemērota tavai meitai. Runājot ar viņu, iedrošini viņu apsvērt arī citas metodes.

“Kā tu domā – kāpēc viņš vēlas, lai tu lieto tabletes? Ja jūs abi domājat par seksu, jums abiem arī jājūtas tam gataviem – ja viens tā nejūtas, varbūt labāk pagaidīt?”

“Ja tu esi izlēmusi, ka vēlies sākt nodarboties ar seksu, tabletes ir labs veids, kā novērst grūtniecību. Taču, ja vēlies izsargāties arī no slimībām, tad jālieto prezervatīvs. Tev jājūtas ērti, kad runā par šīm lietām ar savu draugu. Tu vari arī izlemt to vēl nedarīt un pagaidīt, tas ir tavs lēmums.”

“Tabletes ir labs veids, kā izsargāties no grūtniecības, taču tās jālieto kopā ar prezervatīvu, ja vēlies izsargāties arī no STI. Ir ļoti labi sākt domāt par kontracepciju vēl pirms seksuālo attiecību uzsākšanas.”

“Tikai tu vari izlemt, vai esi gatava šim solim. Ja neesi 100% pārliecināta, tad drīksti teikt “nē”, jo tas var nozīmēt, ka vēl neesi gatava.”