Tavs 13 gadīgais dēls stāsta, ka skolā visiem puišiem viņa klasē ir bijis sekss: un vaicā: “Vai es esmu vienīgais pasaulē, kuram nav bijis?”

Vidējais dzimumattiecību uzsākšanas vecums Latvijā ir 17 gadi. Tas nozīmē, ka ir diezgan maza iespēja, ka tavam dēlam vienīgajam klasē nav bijis seksa. Paskaidro, ka tas ir normāli. Pastāsti, ka vienaudžu spiediens daudziem liek paspilgtināt viņu seksuālo dzīvi, pat pilnībā to izdomāt. Tavam dēlam nevajadzētu justies spiestam nodarboties ar seksu, kad viņš vēl nav gatavs. Pilnīgi noteikti nē, lai būtu “vienā līmenī” ar saviem klasesbiedriem. Laba izvēle var būt pagaidīt, līdz viņš ir vecāks vai viņam ir veselīgas, mīlošas attiecības.

“Diez vai tu savā klasē esi vienīgais nevainīgais puisis. Dažiem patīk lielīties ar to, ka viņiem ir bijis sekss, tāpēc citi to izdomā, jo nevēlas justies kā vienīgie, kuriem seksa nav bijis. Nejūties spiests ar to nodarboties, neļaujies savu biedru spiedienam. Tu vari ignorēt viņu jautājumus vai arī teikt, ka tu negribi runāt par savu privāto dzīvi. Viņiem nav jāzina visas detaļas, ja tu to nevēlies.”

“Cilvēki, kuri visvairāk lielās par seksu, noteikti patiesībā cenšas noslēpt to, ka viņiem tā vēl nav bijis. Izvēle ar to nodarboties vai nē ir ļoti intīms, personisks lēmums. Tam būtu jābūt pilnīgi nesaistītam ar tavu draugu pieredzi un izvēlēm. Ja tu jūti spiedienu, kad draugi tev par to jautā, saki viņiem, lai viņi neuztraucas, tev iet lieliski, tu tikai nevēlies par to stāstīt visai pasaulei.”