Diskusija “Anniņa parāva Jānīti aiz gailīša

15. decembris, 2017 | Jauniešiem

12.decembrī norisinājās Young Media Sharks organizētā diskusija “Anniņa parāva Jānīti aiz gailīša”, kurā piedalījās arī mūsu organizācijas pārstāve un bloga ziedam.lv vadītāja Ilze Ozola. Diskusijas tēma īpaši aktuāla visiem klausīties atnākušajiem jauniešiem– seksuālā veselība un vai par to ir jārunā publikā telpā, skolā, ģimenē?

Diskusijā, kurā piedalījās arī cilvēktiesību aktīvists Kaspars Zālītis un divi Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni un debašu fani – Hauke Namejs Pabriks un Roberts Ozols -, secinājums bija viens – jā, par seksuālo veselību ir jārunā. Jautājumi un savstarpējās domstarpības parādījās mirklī, kad parādījās interese par to, kurš tad būtu atbildīgs par šādas programmas veidošanu un izpildi, kā arī, kādas zināšanas katrā vecumposmā un attīstības stadijā bērniem un jauniešiem ir vajadzīgas.

Lielu diskusijas daļu paņēma jautājums par “iekļaujošo daļu”, ja runājam par LGBTQIA+ jauniešu interesēm un viņu interešu pārstāvēšanu. Arī uz diskusiju sanākušie jaunieši norādīja, ka šie jautājumi ir aktuāli un arī par to ir jārunā klasēs, bet līdz šim šiem jautājumiem “aplīkumo garām”. Kā norādīja Zālītis, tad, jā, primāri mums būtu jārunā par heteroseksuālām attiecībām, bet arī par tām skolās nerunā, nemaz nerunājot par, piemēram, homoseksuāliem jauniešiem.

Kamēr dzīvosim sabiedrībā, kur kāds uzskata, ka ir “pareizais vecums”, kad uzsākt pirmās seksuālās attiecības, vai ka “kontracepcija” ir vienīgais, par ko runā “Papardes zieds” neformālajās lekcijās, tikmēr mums būs ļoti grūti runāt arī par iekļaujošu izglītību. Šādu diskusiju rīkošana noteikti ir vajadzīga un tā palīdz veidot izpratni par to, kādu nākotni mēs veidojam tiem, kuri šobrīd mācās vēl skolās.

[foogallery id=”1851″]

Paldies Mārtiņam Taukačam par foto!

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības