Par mums

Brīvprātīgie

Ikvienam ir iespēja iesaistīties un atbalstīt mūs

Brīvprātīgo darbs

Kas mēs esam?

Papardes Zieda (PZ) brīvprātīgie ir jauniešu grupa, kas ar savām iniciatīvām un projektiem tiecās uzlabot seksuālās un reproduktīvās veselības, tiesību un izglītības pieejamību visai Latvijas sabiedrībai, specifiskāk fokusējoties tieši uz Latvijas jaunatni.

Esam dažādos vecumos un ar dažādiem izglītības līmeņiem un virzieniem. Mūs vieno interese par visām ar seksualitāti un seksuālo veselību saistītām tēmām, sākot no Latvijas STI statistikas un kontracepcijas pieejamības problēmām līdz dzimumu līdztiesībai un seksualitātes kā “taboo” tēmas mazināšanai. Kopā sanākam, lai labi un lietderīgi pavadītu laiku un padarītu situāciju valstī un pasaulē kaut par kripatiņu labāku.

Lepojamies ar biedrības „Papardes zieds” brīvprātīgajiem

Emīlija Apse

Emīlija Apse

Psiholoģijas studente

Līna             Putāne

Līna Putāne

Vides zinātnes, ilgtspējīgas attīstības studente

Gunita Jankovska

Gunita Jankovska

Sabiedrības veselības studente

Gustavs Gončars

Gustavs Gončars

Program-mēšanas un IT vadības students

Baņuta Rimša

Baņuta Rimša

Tūlīt pabeigs 12. klasi RV2Ģ, nodarbojās ar klinšu kāpšanu

Marta Zīverte

Marta Zīverte

RSU medicīnas studente, Seksoloģijas pulciņa vadītāja

Ko dara Papardes Zieda brīvprātīgie?

Mēs tiekamies vienu reizi nedēļā svētdienu vakaros 19:00-20:00. Ik pa divām nedēļām tiekamies klātienē Papardes Zieda birojā, taču pārējās tikšanās notiek attālināti. Šo tikšanos laikā parasti apspriežam un plānojam tuvākus un tālākus pasākumus un kampaņas. Šeit ir saraksts ar daļu no PZ jauniešu aktivitātēm 2021.-2022.gadu sezonas laikā:

Paneļdiskusiju rīkošana

pagājušā gada rudenī izveidojām online paneļdiskusiju “Seksualitātes pētījumi psiholoģijā”, kurā uzstājās PZ darbinieki un Latvijas Universitātes lektori, lai kopā apspriestu šo tēmu. Paneļdiskusiju moderētāja bija no PZ brīvprātīģo loka. 

Blogu rakstīšana

http://ziedam.lv/ ir pieejami mūsu veidoti bloga raksti par tematiem saistībā ar seksuālo un reporoduktīvo veselību un tiesībām.

Braucieni uz skolām

pavasarī neliela grupa ar brīvprātīgajiem kopā ar PZ darbiniekiem atkārtoti devāmies uz dažādām Latvijas skolām, lai vidusskolēniem vadītu diskusiju “Dzimumu stereotipos balstīta vardarbība”.

Diskusijas un lekcijas pašu kapacitātes stiprināšanai

aptuveni reizi mēnesī aicinām PZ darbiniekus un citus nozares ekspertus brīvprātīgajiem vadīt nodarbības zināšanu un prasmju stiprināšanai par dažādiem tematiem, piemēram “Seksualitātes apzināšanās dažādos attīstības posmos”, “Latvijas seksuālās veselības statistika”, utt.

Dalība festivālos

kopā ar PZ darbiniekiem piedalāmies dažādos festivālos, piemēram, jauniešu festivālā “Kopums” un “Lampa”, “Čē-Čē-Čempionātā”, kur vadām aktivitātes un spēles, dalām prezervatīvus un popularizējam Papardes Zieda vārdu sabiedrībā.

"Vasaras skolas 2022" rīkošana

reizi gadā rīkojam  Vasaras skolu jauniešiem dažu dienu garumā, kurā eksperti vada izglītojošas lekcijas un seminārus, piemēram, “Seksualitāte dažādās kultūrās”, “Kontracepcija”, “STI dati par Latviju”. Brīvajā laikā tiek rīkotas dažādas atpūtas aktivitātes, piemēram, orientēšanās, jogas nodarbības un filmu vakari.

Kāpēc (Tev) pieteikties Papardes Zieda brīvprātīgajiem?

Ir vairāki veidi, kā tu vari iesaistīties kā Papardes Zieda brīprātīgais. Ja tev interesē dalība mūsu rīkotajos pasākumos un kampaņās, lūdzam sekot mums sociālajos medijos ______ un _______. Ja tu redzi savu iesaisti papildus dalībai pasākumos, aicinām tevi aizpildīt anketu vai sazināties ar mums caur _________, lai pieteiktos par brīvprātīgo. Tādējādi tev būs iespēja piedalīties mūsu iknedēļas tikšanās reizēs, kā arī palīzēt organizēt un realizēt mūsu projektus vai attīstīt savas idejas! Papardes Zieda brīvprātīgie ir arī plašāka Eiropas un Centrālās Āzijas jauniešu tīkla dalībnieki, kas mums sniedz iespējas ceļot un apmainīties pieredzēs ar citu valstu jauniešu grupām?

 

Dalība PZ brīvprātīgo grupā tev dod iespēju paplašināt savas zināšanas par tematiem saistībā ar seksuālo un reproduktīvo veselību un tiesībām, kā arī apspriest šos tematus ar domubiedriem un  lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Esot brīvprātīgo komandā, tev ir iespēja uzlabot savas prasmes vairākās disciplīnās, piemēram, pasākumu organizēšanā, zinātnisku rakstu izpētē, kritiskajā domāšanā, stratēģiskā komunikācijā, utt. Kopā strādājot, mēs varam uzlabot izglītības un pakalpojumu pieejamību Latvijā saistībā ar seksualitāti un seksuālo veselību, kā arī censties mazināt stigmu par šo tematu apspriešanu sabiedrībā.

Kļūsti par brīvprātīgo!

Aizpildi anketu, lai kļūtu par brīvprātīgo

Vai esi gatavs(-a) iesaistīties? Aizpildi šo anketu!
Mēs ar Tevi sazināsimies, lai visu izrunātu un vienotos par nākamajām darbībām.
Anketas aizpildīšana Tev neuzliek nekādas saistības.

Šogad PZ brīvprātīgie ir uzsākuši jaunu sezonu, kurā ir paredzētas dažādas jaunas aktivitātes. Ja tev ir interese organizēt un piedalīties līdzīgās aktivitātēs, aicinām tevi pievienoties mūsu kolektīvam! Vienmēr esam atvērti cilvēkiem ar jaunām idejām – vai tev ir kāda iecere, ko vēlies realizēt? Sazinies ar mums! 

Vēl nezini, vai vēlies kļūt par brīvprātīgo?

Ja neesi pārliecināts(-a), vai vēlies iesaistīties un cik daudz laika un enerģijas Tu varēsi veltīt darbībai biedrībā „Papardes zieds”, sazinies ar mums.
Mūsu speciālisti Tev pastāstīs vairāk par brīvprātīgo darbu, lai Tu varētu izlemt, balstoties uz pilnvērtīgu informāciju.

Raksti uz e-pastu info@papardeszieds.lv, vai arī zvani vai raksti īsziņu uz +371 26515234 (arī lietotnē „WhatsApp”).