Lēmums par seksu

8. novembris, 2021 | Jauniešiem, Raksti, Vecākiem

lemums par seksu

Katra pusaudža dzīvē var pienākt brīdis, kad viņš pieņem lēmumu uzsākt seksuālas attiecības. Šis lēmums ir svarīgs un personīgs – un ideālajā pasaulē cilvēks jūtas gatavs seksam tad, kad uzticas savam partnerim, kopā ar viņu jūtas labi un droši un ir abpusēja vienošanās uzsākt seksuālas attiecības.

Taču tajā pašā laikā lēmums par seksu var būt mulsinošs, reizēm pieņemts partnera, vienaudžu vai populārās kultūras spiediena ietekmē, turklāt nereti lielu lomu spēlē arī apreibinošo vielu lietošana. Tāpēc ļoti būtiski ir ar pusaudzi runāt par šī lēmuma pieņemšanu un seksuālajām attiecībām kopumā, tās fiziskajiem un emocionālajiem riskiem, kā arī atbildību, uzsākot dzimumdzīvi.

Seksuālās attiecības, jo īpaši pašā sākumā, šķiet mulsinošas, dīvainas un uztraucošas. Pusaudzim var rasties jautājumi, vai mīlestība un sekss ir viens un tas pats, kā izvērtēt, vai esmu gatavs seksam, kāpēc vispār vajag seksu, ja mērķis nav ieņemt bērnu un vai dzīves gaitā seksuālas attiecības maz ir obligātas. Var uztraukt jautājumi, vai pašapmierināšanās negatīvi ietekmē spēju nodarboties ar seksu un radīt bērnus nākotnē, kāpēc cilvēki seksa laikā izdveš dažādas skaņas un vai jauniešus var sodīt par nodarbošanos ar seksu. Šie un citi ir pilnīgi normāli jautājumi, uz kuriem pilnvērtīgi varēs atbildēt veselības izglītības pedagogi un speciālisti.

Pieprasi pilnvērtīgu veselību sava bērna izglītības iestādē! Jo drošām izvēlēm vajag zināšanas, tāpēc pasargā savējo!

Organizācijas, kas nodrošina veselības izglītību drošas un pārdomātas seksuālās dzīves uzsākšanas jautājumos:

Papardes zieds – biedrība, kas jau daudzus gadus veiksmīgi strādā reproduktīvās veselības un tiesību jomā, vadot izglītojošas nodarbības jauniešiem par visdažādākajām tēmām, tai skaitā arī pubertāte, kontracepcija, drošas un cieņpilnas attiecības, atkarību profilakse un garīgā veselība. Lai uzzinātu vairāk par Papardes zieds piedāvātajām nodarbībam skolās, ienāc mūsu mājaslapas sadaļā Nodarbības.

Arī pašu vecāku zināšanas ir veids, kā palīdzēt bērnam izprast pārmaiņu laiku savā dzīvē. Tāpēc ir vairākas organizācijas, pie kurām Tu droši vari vērsties, lai gūtu atbalstu un informāciju par to, kā runāt ar bērnu par ar seksu saistītiem jautājumiem un lēmuma par veselīgu seksuālo attiecību uzsākšanas pieņemšanu.

Mammām un tētiem – īpaši ģimenēm veltīts portāls, kurā atradīsi informāciju par mammām un tētiem svarīgo un aktuālo. Ienāc www.mammamuntetiem.lv.

Tēvi – biedrība, kas tic, ka, iekļaujot tēvus bērnu un ģimenes dzīvē, izaug laimīga un uz cieņpilnām attiecībām balstīta nākamā paaudze. Vairāk par biedrības piedāvātajiem pakalpojumiem tēvu atbalstam atradīsi www.tevi.lv.

Māmiņu klubs – vecāku organizācija, kas piedāvā gan portālu ar plašu informācijas klāstu un raidījumu jaunajiem un topošajiem vecākiem, gan vecāku skolu, gan dažādas e-lekcijas. Uzzini vairāk www.maminuklubs.lv.

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības