Biežāk uzdotie jautājumi

Vai meitenēm pirmajā reizē vienmēr sāp un ir asinis?

Pirmo reizi, nodarbojoties ar seksu, tas var būt arī bez sāpēm un asiņošanas. Ir vairāki aspekti, no kuriem tas ir atkarīgs.

Pirmkārt, no tā, ar ko ir šī pirmā reize un kādas attiecības ir starp abiem partneriem. Ja tās ir maiguma un mīlestības pilnas, un abi partneri viens otru pazīst jau pietiekami labi un zina, kas otram ir vai nav patīkami, tad sāpes un asiņošana var arī nebūt izteiktas. Svarīgi, lai starp abiem cilvēkiem nebūtu nedrošības vai baiļu sajūtas, tad būs iespējams pirmo reizi padarīt ļoti patīkamu.

Noteicošu lomu spēlē arī vieta, kur notiek šī pirmā seksuālā pieredze. Ja partneri nejutīsies ērti un droši, arī sekss nebūs tāds, kā viņi to vēlētos.

Gan meiteņu, gan puišu sajūtas lielā mērā ietekmē tas, vai tiek lietota droša kontracepcija, jo, ja būs bailes no iespējas palikt stāvoklī, tad uztraukums būs lielāks par patīkamajām emocijām.

Protams, zināma nozīme ir arī meitenes dzimumorgānu uzbūvei. Nevainīgas meitenes ieeju makstī sedz plāna plēvīte, kuru tautā sauc par jaunavības plēvi, tajā ir atvere, pa kuru mēnešreižu laikā izplūst menstruālās asinis. Šī plēvīte ir visai staipīga, un pirmajā reizē, kad tā tiek izstiepta, var būt nepatīkamas sajūtas. Taču, ja partneris ir iejūtīgs, priekšspēle ir bijusi pietiekami gara un meitene ir uzbudināta, nepatīkamas sajūtas var nebūt vispār. Turklāt mūsdienās ļoti daudzas meitenes lieto tamponus, tāpēc jaunavības plēve jau ir izstiepta, līdz ar to sāpes un asiņošanas var nebūt vispār. Ir arī tādas meitenes, kas jau piedzimst bez jaunavības plēves.

Pirmā reize ir satraucošs notikums katra cilvēka dzīvē, tādēļ būtu ļoti ieteicams padomāt par to, ar ko, kā un kur tā notiks, noteikti ir jāpadomā arī par izsargāšanos no grūtniecības, jo stāvoklī var palikt arī pirmajā reizē.

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības