Biežāk uzdotie jautājumi

Ko darīt, ja plīsis prezervatīvs?

Ja dzimumakta laikā prezervatīvs ir plīsis (vai noslīdējis), tad vienīgais veids, kā izsargāties no nevēlamas grūtniecības, ir avārijas kontracepcijas lietošana. Lai iegādātos avārijas kontracepcijas līdzekli, Tev nav nepieciešama ārsta recepte. Vienkārši dodies uz jebkuru aptieku un jautā pēc avārijas kontracepcijas tabletēm. Latvijā pieejamie avārijas kontracepcijas līdzekļi – Postinor 2 un Escapelle. Avārijas kontracepcijas tabletes jāiedzer pēc iespējas ātrāk. Ja iepakojumā ir divas tabletes/ Postinor2/, tad abas vienlaicīgi.
Tabletes var lietot līdz 72 stundām pēc neaizsargāta dzimumakta, taču ir jāatceras, ka, jo vēlāk tablete tiek iedzerta, jo efektivitāte tās darbībai ir mazāka.

Pēc avārijas kontracepcijas lietošanas dažām sievietēm ir asiņošana, dažām nav.  Tam nav sakara ar to, vai grūtniecība ir vai nav iestājusies.  Drošībai pēc 10 dienām var veikt grūtniecības testu, lai pārliecinātos, vai grūtniecība tiešām nav iestājusies.

Atceries, ka avārijas kontracepcija ir ārkārtas metode un to nedrīkstētu lietot regulāri. Ja kļūmes ar prezervatīvu izmantošanu gadās bieži, būtu jāpārliecinās, vai to lieto pareizi – visbiežāk prezervatīvi plīst, ja uzvelkot tā galā palicis gaiss vai arī prezervatīvs ticis nepareizi uzglabāts.

Atceries – prezervatīvs ir jālieto katrā dzimumaktā un jāuzvelk pirms tā sākuma. Ja tas sagādā problēmas, ir vērts apsvērt kādas citas drošas kontracepcijas metodes lietošanu.

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības