Biežāk uzdotie jautājumi

Vai tā ir taisnība, ka dažas dienas pirms un dažas dienas pēc mēnešreizēm nevar palikt stāvoklī?

Menstruālo ciklu skaita no mēnešreižu pirmās dienas, līdz nākamo mēnešreižu pirmajai dienai (vidēji tās ir 28 dienas, taču katrai sievietei tas var atšķirties). Apmēram cikla vidū notiek ovulācija, tas ir tad, kad olšūna ir nobriedusi un gatava apaugļoties. Taču ovulācija var nobīdīties gan uz cikla sākumu, gan beigām. Pie tam – olšūna var izdzīvot 24 stundas, bet spermatozoīdi sievietes ķermenī var izdzīvot līdz pat 5 dienām

Aptiekās ir nopērkami arī speciāli ovulācijas testi, kā arī ovulāciju var noteikt pēc tā, kādas ir gļotas, kas izdalās no dzemdes kakla – ja tās ir staipīgas, ovulācija ir tuvu, un ir lielākas iespējas palikt stāvoklī.
Diemžēl dienu skaitīšana IR ĻOTI NEDROŠA kontracepcijas metode, it īpaši jaunām sievietēm, jo viņām cikls parasti nav vēl līdz galam noregulējies. Šī metode nepasargā arī no seksuāli transmisīvajām infekcijām. Turklāt bailes par iespējamo grūtniecību vai inficēšanos var traucēt pilnībā izbaudīt tuvību ar partneri.

Mūsdienās ir pieejamas daudzas drošas kontracepcijas metodes un kopā ar ginekologu ir iespējams atrast katrai sievietei piemērotāko metodi.

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības