Konference “Citi laiki-citas vērtības?”

17. oktobris, 2019 | Profesionāļiem

Biedrība “Papardes zieds”, pateicoties Zviedrijas institūta finansiālajam atbalstam, 2019.gada 17. oktobrī rīkoja konferenci “Citi laiki-citas vērtības? Kā, mainoties tehnoloģijām, mainās jauniešu paradumi un uztvere?”

Konferences galvenā tēma ir saistīta ar 21. gadsimta tehnoloģiskajām pārmaiņām, kas ietekmē un maina sabiedrības paradumus. Jaunieši aktīvi izmanto interneta dotās iespējas, bet nereti saskaras ar tēmām, kas nav viņu vecumam atbilstošas. Šādos gadījumos ir svarīgi, lai arī pedagogs spēj ar jaunieti sarunāties un kopīgi, kritiski izvērtējot pieejamo informāciju un izdarīt secinājumus, lai izvairītos no darbībām, kas var kaitēt jauniešu veselībai. Konferences dalībnieki – Latvijas skolu pedagogi, skolu administrāciju pārstāvji, jaunatnes darbinieki un studenti.

Konferencē savā pieredzē dalījās Kalle Röcklinger no Zviedrijas Nacionālās seksuālās izglītības asociācijas, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedra Vadošā pētniece Anda Ķīvīte- Urtāne, psihoterapeits Ronalds Bortaščenoks un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta referente (psiholoģe), Bērnu uzticības tālruņa konsultante Anda Sauļūna.

  • Konferences pirmajā daļā eksperti referēja par aktuālajiem jautājumiem, ar ko ikdienā saskaras pusaudži, un kā pedagogiem rīkoties dažādās situācijās.
  • Otrajā daļā notika paneļdiskusija, kurā piedalīsies Kalle Röcklinger, Iveta Ķelle, biedrības “Papardes zieds” vadītāja, Anda Ķīvīte un Rolands Bortaščenoks.
  • Dalībniekiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus un saņemt faktos balstītas atbildes par jauniešu seksuālās un reproduktīvās veselības uzlabošanu.

 

 

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības