Noslēgts

“Amaze” filmiņas latviešu valodā

24. janvāris, 2022

Bērniem, pusaudžiem un jauniešiem ir liela interese gūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kas saistīti ar ķermeni un attiecībām, taču ne visiem pietiek drosmes tos uzdot pieaugušajiem, un ne visi pieaugušie paši jūtas gana ērti atbildēt. Informācija visbiežāk tiek meklēta internetā un vienaudžu vidū. Internets var kalpot kā lielisks instruments zināšanu ieguvei, taču jāņem vērā, ka ne visa informācija, kas atrodama internetā, ir patiesībai atbilstoša. Sliktākajā gadījumā tā var izrādīties pat kaitīga.

Amaze.org piedāvā pētījumos balstītu, pārbaudītu informāciju par visu, kas saistīts ar mūsu seksuāli reproduktīvo veselību, ķermeņa pārmaiņām, emocionālajām pārmaiņām pubertātes laikā, attiecībām, u.c. tēmām, kas ir
būtiskas, kļūstot par pieaugušo. Zināšanas tiek pasniegtas attiecīgajam vecumposmam piemērotā veidā, izmantojot humoru un uzskatāmus piemērus.

Mēs ļoti priecājamies, ka ar amaze.org atbalstu mums ir iespēja piedāvāt šīs filmiņas arī latviešu valodā! Aicinām tās izmantot gan vecākiem, lai atvieglotu atbildēšanu uz bērnu jautājumiem, gan pedagogiem kā izglītojošu instrumentu stundās, kurās jārunā par attiecīgajām tēmām.

Šī mēneša video –

Kāpēc man nepatīk tas, kā es izskatos?

Pubertāte ir process, kurā bērns kļūst par pieaugušo. Līdz ar to neizbēgamas ir dažādas ķermeņa pārmaiņas – piemēram, atšķirības starp zēniem un meitenēm kļūst labāk redzamas, parādās apmatojums vietās, kur tā pirms tam nekad nav bijis, ķermeņa garums un formas sāk strauji mainīties u.c. Visiem šis process nenoris vienādi, tāpēc var gadīties, ka sanāk sākt salīdzināt sevi ar citu ķermeņiem, kurus redzi uz ielas, TV, žurnālos vai reklāmās.  Var notikt tā, ka tu sāc justies nedroši par savu ķermeni, var pārņemt šaubas, vai viss ir tā, kā tam jābūt. Svarīgi atcerēties, ka sociālajos mēdijos visbiežāk tiek parādīti tikai viena veida ķermeņi, bet realitātē dažādība ir daudz lielāka, un tas ir lieliski! Iedomājies, cik garlaicīgi būtu, ja mēs visi būtu vienādi?

Noskaties šo video, lai uzzinātu vairāk par to, kā veidojas ķermeņa paštēls un kā uz savu un citu ķermeņiem palūkoties veselīgāk!

  • Medijos attēlotie ķermeņa izskata “standarti” nemitīgi mainās un tie nav ne sasniedzami, ne realitātei atbilstoši;
  • Tas, kas ar tavu ķermeņi šobrīd notiek, ir pilnīgi normāli;
  • Nedrošību par savu ķermeni izjūt gan meitenes, gan zēni;
  • Tu nekad nezini, ko patiesībā kāds domā par sevi pat tad, ja no malas izskatās ļoti pašpārliecināts;
  • Tas, kā mēs izskatāmies, netraucē tam, ko mēs varam paveikt. Mūsu ķermenis un tā iespējas ir pārsteidzošas, nav vērts tērēt laiku, to ienīstot. Tā vietā dari to, kas tev patīk un izpaud sevi radoši!