Māksla spēj pateikt vairāk kā vienkārši pasacīts vārds.

19. augusts, 2022 | Vecākiem, AIF atbalsts, Jauniešiem, Raksti

Biedrības “Papardes zieds” valdes priekšsedētāja Iveta Ķelle šī gada augustā kopā ar Rēzeknes iedzīvotājiem (gan jauniešiem, gan izrādes varoņus citējot – “būmeriem”) vēroja teātra trupas KVADRIFRONS izrādi “Marija un Zibens” un vadīja pēcizrādes diskusijas kopā ar aktieriem.

Pārdomas pēc izrādes un diskusijas:

Māksla spēj pateikt vairāk kā vienkārši pasacīts vārds. Stundas laikā ir iespēja piedzīvot šodienas apjukušā pusaudža un sevis apliecinošā jaunieša pārdomas, “ nolasīt” šaubas, savas identitātes meklējumus, just mammas kontroli jaunākajam “ tēlam”.

Ir viss- sarunāšanās angļu valodā ar atsaucēm uz mūsdienu mediju- sociālajiem tīkliem, ir zāles uzpīpēšanas , sarunas par seksu, iemīlēšanās un aseksualitāte.
Diskusijā skatītāji vēlreiz apliecināja tēmas jūtīgumu un kaunu runāt par seksualitāti. Taču labā ziņa- visi klātešošie klausījās sarunu ar aktieriem, kurā mēģinājām saprast, kādā veidā vecākiem nesaraut trauslo uzticēšanās stīgu ar saviem pusaudžiem, jauniešiem.
Kopā secinājām, ka vēlme saprast, nenosodīt, sarunāties, un par jaunieša dusmu gadījumos turpināt sarunāties, palīdzēs. Tāpat kā palīdzēs mīlestība uz savu dzīves un identitātes meklējumos reizēm apmaldījušos jaunieti.
Paldies KVADRIFRONS par doto iespēju!

Aktuālie piedāvājumi

JauniešiemAKTUĀLI

Konsultācijas

SkolēniemAKTUĀLI

Nodarbības