Projekta īstenošanas laiks:
2018. gada jūlijs – 2020. gada janvāris.
Projekta mērķis:
Veidot viedokli par seksuālo izglītību Latvijas sabiedrībā. Tas ir turpinājums jau iepriekš īstenotam IPPF EN finansētam projektam ar tādu pašu nosaukumu, šoreiz īpašu uzsvaru liekot uz audio–vizuālā satura radīšanu un izplatīšanu sociālajos tīklos (“Papardes zieds” Facebook, ZIEDAM.LV Facebook, ZIEDAM TV YouTube kanālos), tajā skaitā arī portālos mammamuntetiem.lv, eklase.lv.
- Veicināt izpratni par vispārējas seksuālās veselības izglītības nozīmi Latvijas sabiedrībā un gūt atbalstu tās iekļaušanai Latvijas izglītības sistēmā;
- Efektivizēt pretsparu opozīcijas organizāciju īstenotajām aktivitātēm publiskajā telpā, kas vērstas pret seksuālās veselības izglītības ieviešanu skolās, pasniedzot pierādījumos, faktos un pētījumos balstītus argumentus vienkāršā, saprotamā un uzrunājošā valodā;
- Pārliecināt, gūt papildu atbalstu un mobilizēt sabiedrību, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem un sievietēm.
Projekta aktivitātes 2019. gadā:
Projekta īstenošanas laikā 2019. gada periodā viss darbs tika fokusēts uz audio-vizuālā materiāla veidošanu publicēšanai sociālajos portālos, precīzāk, Ziedam.TV un “Papardes zieds” Facebook un Youtube kontos.
Projekta laikā kopā tika izveidoti 25 izglītojoši un informatīvi izklaidējoši video, kas sasniedza ievērojamu sociālās vietnes “Facebook” unikālo lietotāju skaitu.
“Papardes zieds” Facebook kontā publicētā satura sasniegto lietotāju skaits projekta pēdējos 3 mēnešos (10.2019-12.2019.):
“Papardes zieds” Facebook kontā publicētā satura sasniegto lietotāju skaits projekta pēdējos 3 mēnešos (10.2019-12.2019.):
Skatītākais video (32 000 skatījumu), eksperte: Marija ĀBELTIŅA, klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite:
Projekta laikā īstenotās aktivitātes devušas iespēju ar biedrības radītu saturu un vēstījumu sasniegt ievērojamu sociālo vietņu lietotāju skaitu, veicinot diskusijas uzturēšanu un sabiedrības izpratnes uzlabošanu par seksuālās veselības izglītības nodrošināšanas nepieciešamību Latvijas skolās.
Roberts Osis
Projektu finansē:
IPPF EN (Starptautiskās Ģimenes plānošanas federācijas Eiropas nodaļa)
Projektā tika iesaistīti eksperti:
- Marija ĀBELTIŅA, klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite ;
- Laura PIRSKO, kognitīvi biheivorālā un ģimenes psihoterapeite;
- Kalle RÖCKLINGER, Zviedrijas Nacionālās seksuālās izglītības asociācijas eksperte izglītības jautājumos;
- Ieva STOKENBERGA, docente, Dr. Psych.;
- Lāsma LĪDAKA, ginekoloģe – dzemdību speciāliste;
- Rolands BORTAŠČENOKS, psihoterapeits, zvērināts advokāts;
- Andris SKRIDE, kardiologs;
- Anda ČAKŠA, Saeimas Dzimumu līdztiesības, reproduktīvās veselības un veselīgas seksualitātes veicināšanas deputātu grupas priekšsēdētāja.